Ano, jak už jsem naznačil v názvu článku (a znalci Tarkovského díla a osudu narážku jistě pochopili), do aktuálního kola foto-soutěže mi bylo zasláno pouze osm snímků, ale díky jejich kvalitě vlastně takovéto nižší číslo není vůbec na škodu – i z tohoto počtu bylo těžké zvolit vítěze.

A vzhledem k tomu, že přesně polovina členů naší odborné poroty otěhotněla, zůstalo rozhodování pouze na mě, takže žádné alibistické výmluvy na „hlasování“ nebyly možné. Nakonec jsem tedy vybral snímek Markéty Chytilové ze 4.A – jestli hádám správně, je na něm roztok manganistanu draselného se zimním nádvořím za oknem. A ještě doplním, že Markéta (úspěšná maturantka) ho zaslala den po předání maturitního vysvědčení, což přestavuje příkladný vztah k Ágéčku.

 Další příspěvky svou kvalitou rozhodně nezaostávaly: na ukázku jsem vybral dva snímky od Elišky Františové ze 2.A (exploze/hoření acetylénu a ethanolový gel), jeden od Erika Zemana ze 2.C (patrně bod ekvivalence při titraci?) a ještě jeden od Markéty (krásné modré „oko“, jehož chemické složení si ale z fotky netroufám určit).

 Všem soutěžícím děkuji a jsem si jistý, že jejich fotografie udělaly radost nejen mě, ale potěší i mnoho dalších.

 Radek Nesiba

2746

2746

2746

2746

2746

 

Ještě několik fotek mimo soutěž s názvem Hrnečku vař:

2746

2746

2746