Výtvarnou a literární soutěž Evropa ve škole vyhlašuje každoročně MŠMT pro žáky základních a středních škol v celé ČR. Letos se do ní poprvé zapojilo i několik studentů AG v Kroměříži a hned napoprvé nadmíru úspěšně:

Anežka Sedlářová ze 3. C postoupila z krajského kola do celostátního a v něm ve své kategorii s povídkou H. A. N. A. zvítězila a získala nejen knižní odměnu, ale i týdenní výjezd do Německa. Slavnostní vyhlášení se uskutečnilo v Plzni a Anežka své zážitky vylíčila takto:

 "Nejdříve byla na programu přehlídka výtvarné části soutěže, která nabízela různá díla od obrazů, přes sošky, fotky až po fotomontáže. Poté následovalo samotné předávání cen na malé scéně Divadla Josefa Kajetána Tyla. Po předávání následovalo baletní a interaktivní vystoupení U nás to baletí, které v nás zanechalo pocit úžasu a nadšení, že někdo dokáže tak překrásně tančit. Druhý den se jelo do Techmánie, kde jsme si mohli prohlédnout nejrůznější fyzikální i mechanické zákony v praxi."

Povídka H. A. N. A. je spolu s vítěznými pracemi ostatních kategorií publikována ve sborníku Evropa ve škole, který, jak doufáme, získáme i pro školní knihovnu. 

A. Řezníčková

2731

2731