Dne 7.6. 2019 se konal závěrečný boj čtyř nejlepších fotbalových tříd naší školy. Tyto čtyři třídy vzešly ze dvou kvalifikačních skupin. Turnaje se zúčastnilo pouze 9 tříd, ale k vidění byly velice zajímavé zápasy.

Základní skupiny se hrály téměř každou středu už od poloviny dubna. Samotné semifinále, finále a zápas o bronz se odehrálo na školním hřišti Základní školy Oskol v Kroměříži. Semifinále 1 si záhrala 4.K proti výběru ze tříd 2.A+B. V semifinále 2 poměřili síly nejstarší proti nejmladším, tedy 5.K proti 1.A. Do finále postoupila 4.K a 1.A. O bronz se utkala 5.K proti 2.A+B. Zápas o třetí místo byl velice vyrovnaný, ale v polovině zápasu šla 5.K do vedení 1:0. Nicméně po pár desítkách vteřin bylo srovnáno. Po dlouhé prodlevě jsme viděli 2 branky, které zajistily výhru 5.K v poměru 3:1. Ve finále to bylo ještě větší drama, ale po sympatičtějším výkonu 1.A, jsme zde měli zaslouženého vítěze poměrem 2:1.

Děkujeme všem zúčastněným a velké díky patří také panu prof. Pliskovi za skvělou organizaci a obětování svého času studentům.

Jan Smola

2727

2727

2727

2727