V pátek 24. května se po roce opět otevřela spojovací chodba mezi kostelem sv. Mořice a naším gymnáziem, aby přivítala návštěvníky letošní Noci kostelů.

Do průvodcovské služby se zapojily 3 páry studentů, které přiblížily účastníkům prohlídek historii spojovací chodby a naší školy. Kapli P. Marie rozezvučely smyčce pěti studentek a v kapli sv. Stanislava zazpívala schola AG. Tyto hudební vstupy doplnil výklad o historii obou kaplí opět v podání našich studentů.

Příjemné a teplé počasí a možnost vidět prostory našich kaplí přivábilo do naší školy asi 320 návštěvníků, tedy přibližně stejný počet jako každý rok. Nejvzdálenější účastníci doputovali z Ústeckého kraje.

Děkujeme všem, kdo se jakýmkoliv způsobem podíleli na organizaci a průběhu Noci kostelů na naší škole a umožnili tak prohlídku našich kaplí veřejnosti.

Další fotografie.