Po náročném školním i krajském kole, jsem se dobojoval k postupu do republikového kola soutěže OFFICE arena 2019. Jak již název napovídá, jedná se o soutěž v používání aplikací Office. Ve školním kole jsme vyplňovali test, jak dobře známe tyto aplikace.

V krajském kole přišla asi nejtěžší práce. Dostali jsme za úkol vypracovat prezentaci k nějakému produktu, vytvořit návod na jeho použití a připravit v tabulkovém editoru rozpis našeho rozpočtu. Zároveň jsme mohli použít další možnosti informačních technologií a vytvořit 3D modely, webové stránky, videa atd. V krajském kole jsem obsadil 1. místo a tak získal postup do republikového kola, které se konalo na pobočce firmy Microsoft v Praze 26. 4. 2019. Poslední kolo se skládalo ze dvou částí. V první části jsme prezentovali náš produkt porotě (fiktivní investorům) a měli jsme je přesvědčit, aby investovali do našeho projektu. Druhou částí byla certifikace MOS. Jedná se o prověřování znalostí jedné z aplikací Office, která je skládaná v anglickém jazyce. Po testování jsme měli možnost nahlédnout do pracovních prostor Microsoftu.

Hlavní cenou byla možnost reprezentovat ČR v USA na mezinárodní soutěži v Office, na kterou jsem sice nedosáhl, ale i tak to byla velice zajímavá zkušenost a nelituji, že jsem do této soutěže vynaložil tolik sil. Zároveň jsem se přesvědčil, že naše škola patří právem k nejlepším, neboť úlohy v certifikaci by zvládl každý, kdo dával v hodinách informatiky pozor.

Martin Pospíšilík 4.B

2531

2531

2531

2531

2531