V pondělí 7. 3. 2017 se studenti nižších tříd šestiletého gymnázia a 1. a 2. ročníků již potřetí vypravili na činoherní anglicko-české divadelní představení zlínského Divadelního centra, Peter Black 3, koncipované jako inscenovaná učební pomůcka.

Představení Peter Black 3 bylo volným pokračováním představení Peter Black a Peter Black 2 „A New Beginning“ a taktéž finálovým ukončením této divadelní  trilogie.

Tak jako se předcházející představení tematicky zabývala „vrtkavostí života“ a situacemi spojenými s hledáním vhodného zaměstnaní, tak i v třetím pokračovaní je hlavní hrdina znovu vystaven další zkoušce. Jeho výchozí pozice není vůbec špatná. Má svoji lásku, svoji práci, svůj iPhone a střechu nad hlavou a očividně mu nic nechybí. To platí do momentu, než se dozví, že se z něho stal dědic rodinného sídla.

Peter Black na vlastní kůži zažije, jaké to je mít po svém boku přátele a blízké lidi, kterým to pálí. Jak říká jedno přísloví: „S chutí do toho a půl je hotovo.“

Naši diváci měli možnost shlédnout jednoduchý vtipný příběh, zažít anglický projev s použitím atraktívních dialektů, ocenit variabilní scénu, žánrově různorodou hudbu a pestré herecké kreace.

Mgr. Iveta Peňasová

0386