Od neděle 22. ledna do pátku 27. ledna proběhly pro studenty 1. ročníku a tercie dva lyžařské kurzy. Třídy 1.B a 1.C odjely do Karlova, 3.T a 1.A dojely a vyšly na Javornický hřeben do lyžařského střediska Kohútka.

Po mnohadenních přípravách je tu neděle 22. ledna a odjezd na lyžák. 1.B a 1.C do Karlova, 3.T a 1.A směr Kohutka. V obou střediscích vynikající sněhové podmínky, výcvik začíná odpoledním rozřazením lyžařů i „nelyžařů-začátečníků“ do družstev. Večer poučení o chování a bezpečnosti na horách, pravidla FIS, historie lyžování.

A v pondělí ráno plný výcvik, nejtvrdší práce u 3. a 4. družstva, někteří jedinci poprvé nazouvají lyže. Na snowboardu také někteří poprvé. Vždy je někdy poprvé. U jedničky a dvojky to jde dobře, jen odstranit některé zafixované chyby. Večer přednáška člena HS.

Úterý výcvik pokračuje, 1. a 2. družstvo mírné technické posuny, čtyřka a trojka jedou poměrně rychle dopředu. Už stojí a řídí pluh – poznali již pocit skluzu. Večer přednáška a video o snowboardingu. A společenský program třída baví třídu.

Středa. Ráno ještě výcvik, odpoledne doporučený odpolední klid, jdeme na vycházku a skupina 10 odvážlivců na běžky. Večer přednáška Carving a film z horolezeckou tématikou.

Čtvrtek. Velké pokroky u 3. a 4. družstva. Bezpečné sjíždění v obloucích, užívají si jízdu, jedou i na červenou a černou. 1. a 2. družstvo piluje techniku. Večer. Lyžák pomalu končí, zítra ještě půldenní výcvik. Organizační pokyny k odjezdu, vyhodnocení kurzu a hudební soutěžní večer.

Další fotografie z Kohútky.

Další fotografie z Karlova.