Adventní doba se chýlí ke svému závěru a brzy budeme slavit svátky Narození Ježíše Krista. Jak jsme prožili adventní čas na AG?

Od pondělí do středy se po celý advent jednotlivé třídy podílely na vedení rorátů a poté byly pozvány na malou snídani do čajovny. Studenti i zaměstnanci školy měli možnost se zapojit do adventní aktivity, díky níž se adventními hvězdami s úkoly postupně zdobil strom v kapli sv. Stanislava.

Ke krátkému zastavení nad texty Písma svatého byla každý den v kaplích k dispozici brožurka Průvodce adventem.

Ve vestibulu školy mohli studenti i zaměstnanci gymnázia svým podpisem vyjádřit podporu nespravedlivě vězněnému Petru Jaškovi a napsat slova povzbuzení jeho rodině a blízkým.

Žáci základních škol v Kroměříži a okolí měli možnost navštívit výstavu 156 betlémů v prostorách kaple sv. Stanislava společně s výkladem a předvánočním programem, ve kterém se dozvěděli o historii vzniku betlémů, o prožívání adventní doby a také se zamýšleli, jak oni sami mohou přispět k radostnějšímu prožívání vánočních svátků v kruhu své rodiny. V závěru si mohli vyrobit placku s vánočním nebo vlastním motivem a odnést si také malý papírový betlém.

V posledním prosincovém školním týdnu se studenti vydali potěšit pacienty v nemocnici na Malém Valu. Této návštěvě ale předcházela příprava v podobě napečení perníčků a jejich zdobení a balení. Do těchto činností se zapojily paní profesorky a studenti a studentky.

Všem, kteří se zapojili do uvedených aktivit, patří velký dík.

Další fotografie.