I ti nejméně pozorní z vás si jistě všimli, že se začalo dříve stmívat. Sychravé podzimní počasí určitě nejednoho chemika láká k tomu, aby se zavřel do příjemně vytopené laboratoře (možná dokonce se šálkem čaje a talířem sušenek - navzdory tomu, že v laboratoři se jíst ani pít nesmí/raději nemá) a uskutečnil nějaké pokusy.

Některé experimenty vyžadují světlo, jiné spíše příšeří. V naší laboratoři lze pomocí rolet snížit hladinu osvětlení, ale „přírodní tma“ má něco do sebe – třeba takové barvení plamene vypadá za noci mnohem lépe, než když je jenom „zataženo“. Navíc se nám (za nečekaně výhodnou cenu) podařilo pořídit UV-lampu, která dává některým pokusům nový rozměr.

 Pokud tedy chceš zažít atmosféru laboratoře po setmění, budeš mít možnost. První (a snad ne poslední) setkání se uskuteční ve čtvrtek 7. listopadu v čase od 19:00 do 20:00, případné další termíny budou včas oznámeny (případně si je lze domluvit v kabinetu chemie).

 Asi by bylo naivní domnívat se, že bude přeplněno – přesto je dobré zmínit, že počet míst je omezený na 15 osob. Pokud si tedy chceš svou účast pojistit, zapiš se do seznamu, který bude na nástěnce vedle učebny chemie (na tom zároveň nalezneš soupis předběžně plánovaných pokusů).

 A ještě jedno upozornění: obyvatelé Domova mládeže, kteří mají v tomto čase studijní dobu, ať si účast na tomto laboratorním cvičení domluví také se svými vychovateli.

2962