Ve středu 23. října jsme se na studentské mši svaté modlili za misie a všechny, kdo se podílejí na různých projektech v rozvojových zemích. 

Po mši svaté jsme se přesunuli do studentského klubu, kde proběhla beseda s paní Mgr. Kristínou Třeškovou o  projektu Mary´s Meals,  jehož cílem je  sytit děti v rozvojových zemích a zároveň jim tak umožnit studium, které dává naději do budoucna.

Účastníci se seznámili s příběhem zakladatele projektu Magnuse MacForlane-Barrowa a dozvěděli se důležité informace o práci Mary´s Meals. Například to, že se snaží o nízké provozní náklady a proto využívá především práci dobrovolníků a místní produkty. Náklady na nasycení jednoho dítěte na rok činí  pouhých 421 korun. Důležité je, že se jídlo podává ve školách. O hladu se totiž nedá učit, a pokud by jídlo nebylo ve škole, děti by ho šly hledat jinam a nemohly by se vzdělávat.

Byla možnost také ochutnat kaši Likuhi phala, která je podávána dětem v Malawi. Velmi působivý byl dokument Child 31, kde byly mimo jiné představeny příběhy několika lidí žijících o hladu. Zájemci si mohli odnést knížku a jiné materiály a hlavně povzbuzení k zapojení se. I drobný skutek nebo příspěvek může být velkou pomocí  v chudých zemích, kde mají peníze úplně jinou hodnotu než u nás.

Můžete se také přidat. Na AG bude do konce školního roku probíhat sbírka  na podporu Mary´s Meals. Pokladničky, do kterých můžete přispět, najdete ve studentském klubu a v čajovně.

Zuzana Siudová, 4.C

2955

2955

2955

2955

2955

2955