Fast fashion a wasting, to jsou slova, která se v současné společnosti hodně skloňují a o nichž se diskutuje. Továrny vyrábí tisíce produktů, které jsou jen na pár použití a bohužel brzy skončí ve spalovnách či na skládce.  Při jejich vzniku i zániku vyprodukujeme spoustu odpadu a škodlivin. Proto jsme si položili otázky: Chceme tohle podporovat? Jak proti tomu bojovat?

A tak vznikla myšlenka SWAPAGu. Výměny, jíž se může zúčastnit opravdu každý. Máte oblečení, domácí a školní potřeby, knížky, které už u vás doma nikdo nevyužije, ale někdo jiný by je využít mohl? Neváhejte a staňte se součástí SWAPAGu. Přineste své vytříděné věci na SWAPAG (stůl), který bude naproti učebně španělštiny. Pokud tam zahlédnete něco, co se vám líbí a využijete to, klidně si to vezměte zadarmo. Takto můžete i vy pomoci naší planetě. Možná se zdá, že jde jen o malý krok, ale nezapomeňte, že velké kroky vznikají z těch malých.

 Co na SWAPAG můžete přinést?

  • Oblečení, věci do domácnosti, knihy, učebnice, sportovní potřeby… Zkrátka vše, co už nepotřebujete, ale někomu jinému by to ještě mohlo posloužit.

Vše musí být čisté, vyprané a nepoškozené!

 Co nenosit?

  • Nábytek, velkorozměrné věci, léky, otevřené jídlo, zničené, poškozené oblečení, nefunkční elektronické přístroje.

 Hlavní myšlenkou je UDRŽITELNOST.

 Každý by si měl odnést jen to, co opravdu potřebuje.

 2872