Jak už bývá zvykem, i letos nabídlo AG jazykový pobyt v německém Münsterschwarzachu. Zúčastnilo se ho pět studentů, kteří se nebojí objevovat neznámá místa, poznávat nové lidi a v neposlední řadě mají chuť si zdokonalit své jazykové schopnosti.

V Münsterschwarzachu jsme pobývali od 27.6. do 12.7. 2019. Byli jsme ubytovaní v rodinách a díky tomu jsme mohli z bezprostřední blízkosti poznávat každodenní život, objevovat tamější kulturu a zvyky a nasávat atmosféru naší patrnerské školy Egbert gymnázia, kde jsme v rámci práce na projektu diskutovali a získávali nové informace o médiích. Školní dny byly proloženy výlety do okolních měst -  Würzburku, Norinberku a Bamberku. O víkendech jsme trávili čas spolu s hostitelskými rodinami. 

Celý projekt byl hrazen z prostředků Česko – německého fondu budoucnosti, proběhl bez komplikací a poskytl nám velké množství nezapomenutelných zážitků. Za skvělou organizaci děkujeme paní profesorce Janě Koutné a panu doktoru Matthiasi Hessenauerovi, kteří jako koordinátoři na české a německé straně celý projekt připravili.

David Horňák a Tereza Drobná

2818

2818

2818

2818